Karolina “Mangusta” Kaczkowska

 Od 1995 roku członkini Gdańskiego Klubu Fantastyki. Pisze od dziecka, publikuje od 15 roku życia. Redaktor naczelna fanzinu GKF Czerwony Karzeł. Nauczycielka, tancerka, pielęgniarka zwierząt, autorka felietonów i opowiadań głównie z gatunku horror ekstremalny (m.in. Liturgia Plugastwa z Tomaszem Siwcem, Ofiarologia z Tomaszem Czarnym, Potrójne uderzenie z Tomaszem Czarnym i Edwardem Lee). Absolwentka dwóch uniwersytetów: Wrocławskiego i Przyrodniczego we Wrocławiu. Uzależniona od uczenia się i chipsów, ogląda świat przez „mędrca szkiełko i oko”, co nie przeszkadza jej w kochaniu wszelkich odmian fantastyki. Współpracuje głównie z wydawnictwem Dom Horroru jako autorka i tłumaczka.

 
 
 

 

Aleksandra „Silaqui” Radziejewska

 Ruda i wygadana. W fandomie fantastycznym od dobrych 6 lat nieświadomie lub celowo robi małe zamieszanie swoim podejściem do fantastyki, pisząc na blogu Kroniki Nomady. Od ponad dwóch lat udziela się fandomowo również na żywo, prowadząc panele dyskusyjne, na których nie boi się rzucać śmiałych tez i zastanawiać się nad przyszłością współczesnej polskiej literatury fantastycznej, fandomu i krytyki literackiej. Swego czasu recenzentka dla Fantasta.pl i Unreal Fantasy, obecnie dyżurna MaRuda na tematy okołoliterackie w Nowej Fantastyce i wszędzie tam, gdzie o fantastyce znajdzie się ktoś chętny rozmawiać. Miłośniczka klasycznego science fiction, uparcie próbująca pokazać, że starocie to nie ramotki, a zdecydowanie godna uwagi literatura. Wierna fanka pewnego Doktora podróżującego w niebieskiej budce, wróg paranormali i sztampowego YA. Fantastykę czyta, o fantastyce pisze i rozmawia, a czasem odrobinę się o fantastykę kłóci. Z fantastami nawet bardziej niż odrobinę.
 
 

Linki:
https://www.kronikinomady.pl/
https://www.instagram.com/silaqui86/
https://www.facebook.com/KronikiNomady/
https://www.facebook.com/Silaqui86

 

Michał Cholewa

 Polski informatyk, autor science-fiction o tematyce militarnej oraz działacz fandomu. Na codzień pracuje w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk. Literacko debiutował w 2008 w antologii Epidemie i zarazy wydanej przez Fabrykę Słów. Publikował także w czasopismach: Science Fiction, Fantasy i Horror i Nowa Fantastyka oraz antologiach: Smok urojony i Światy równoległe. W 2012 wydał pierwszą powieść Gambit, zaś w 2013 jej kontynuację Punkt cięcia. Za wydaną w 2014 trzecią część cyklu – Fortę został w 2015 uhonorowany Nagrodą Zajdla oraz Srebrnym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Część czwarta zatytułowana Inwit otrzymała nominację do Nagrody Zajdla za rok 2016.