Konkurs z seriali SF.
Oglądasz seriale, lubisz ich bohaterów, słuchasz muzyki, która im towarzyszy. To konkurs dla Ciebie, podziel się wiedzą na ich temat, pokaż że twój świat nakierowany na fantastykę obejmuje również znajomość fantastycznych światów z nimi związanych.
Prowadzący: Marek Sokólski

Konkurs z komiksów.
Fascynują Cię komiksy, lubisz je czytać, oglądać. W tym konkursie znajdziesz bogaty zasób wiedzy na ich temat. Wejdź w świat rysunkowych bohaterów, zmierz się z pytaniami na ich temat, wykaż się znajomością świata komiksów.
Prowadzący: Kacper „Kacyk” Sawicki


Wiedzówka nie z tego świata, czyli bestiariusz w Supernatural.
Nazwa atrakcji: Wiedzówka nie z tego świata, czyli bestiariusz w Supernatural Witaj, łowco. Latami szkoliłeś się do walki z potworami, zmorami i niebiańskimi istotami? Wiesz, że kołek w serce nie podziała na wampira, znasz wszystkie sposoby powstrzymania mściwego ducha i obaliłeś wszystkie mity związane z zombiakami? To quiz dla Ciebie! Mamy dość wiedzówek pytających o to, jaki kolor flaneli nosił Sam w 5. odcinku 11 sezonu. Sprawdź swoją wiedzę z bestiariusza na podstawie Supernatural! Zapisy nie są potrzebne, wystarczy przyjść i dołączyć do gry.
Prowadzące: Krystyna „Kapi” Kobierska, Emilia Łagodzka

Konkurs wiedzy o wrogach ludzkość 
W konkursie wiedzy o wrogach ludzkości, w każdej rundzie wybierasz jedną kategorię: Obcy, Mutanty lub Sztuczna Inteligencja, a potem numer pytania, zwykle od 1 do 100. Pytania będą bardzo różnorodne a dotyczą wszelakich wrogów ludzkości z filmów, książek, seriali, m&a oraz gier, polskich jak i zagranicznych.
Prowadzący: Adrian Niks

Fantastyczne Koło Fortuny – eliminacje.
Zapewne większość z nas oglądała telewizyjne „Koło fortuny”, w naszym konkursie poczujesz się jak w telewizji. Każdy będzie mógł spróbować swych sił w rywalizacji z kapryśnym kołem i powalczyć o odgadnięcie fantastycznego hasła. Spróbujcie, a gwarantujemy Wam dobrą zabawę.
Prowadząca Kama Holewa, Krzysztof Holewa

Kosmiczna screenówka
Wyobraź sobie, że siedzisz na mostku okrętu kosmicznego i wykrywasz niezidentyfikowany obiekt. Poznasz skąd przybył? Co to za okręt? Do jakiej rasy należy? Rozpoznasz go na ekranie? A może to członek legendarnej załogi o której słyszała cała galaktyka? Tyle pytań na które TY możesz znać odpowiedzi, a jeśli nie, to pamiętaj, że twoja załoga też ma głos.
Prowadzący: Grzegorz Lewandowski

Who iz dat ork!? Co to za ork!? (warhammer fantasy)
Zasady konkursu są proste, zobaczycie grafikę orków, goblinów lub innych złych stworzeń naśladujących znane postacie z gier, seriali lub książek, a Waszym zadaniem będzie zgadnąć za kogo przebrany jest dany zielony. Konkurs (jak i same grafiki) utrzymane są w humorystycznych klimatach. Z ponad dwustoma grafikami mamy zapewnioną godzinę dobrej zabawy, zapraszam młodych jak i zielonych, acz prosimy by krasnoludy czy inne elfy zostały za drzwiami. 
Prowadzący: Adrian Niks


Fantastyczne Koło Fortuny – finał.
Do finału dotrą najlepsi i powalczą o główne nagrody. Przybądźcie im kibicować, podziwiać ich wiedzę i niesamowite zdolności kojarzenia, które zaprowadziły ich do finału „Fantastycznego koła Fortuny”.
Prowadzący: Kama Holewa, Krzysztof Holewa

Jaka to melodia – animowane openingi.
Na pewno każdy wie skąd pochodzi kultowy wers Scooby-Dooby-Doo, „Where are you? /Gdzie jesteś Scooby Doo?” i spędził na oglądaniu bajek nie jedno popołudnie (być może i cały dzień od kiedy pojawiło się Fox Kids i Cartoon Network). Teraz wiedza, którą nagromadziliście może się przydać. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie, który sprawdzi Waszą wiedzę z openingów pochodzących z seriali animowanych, które oglądaliście w dzieciństwie lub oglądacie teraz. Zapraszamy Samotne Wilki oraz Stadne Owieczki czyli każdego, kto chce wziąć udział konkursie indywidualnie lub w grupie.
Prowadząca: Joanna Król

Poznaj książkę po okładce.
Jesteś molem książkowym? Odgadniesz autora i tytuł książki wyłącznie po okładce? Jeśli uważasz, że  nic w tym trudnego – ten konkurs jest dla Ciebie. W grę wchodzą książki związane z szeroko pojętą fantastyką (SF, fantasy i horror) wydawane w Polsce od czasów PRL po chwilę obecną.
Prowadzący: Jarosław „Jale” Loretz

Konkurs SF z muzyki filmowej.
Lubisz oglądać filmy fantastyczne. Pamiętasz występujących w nich aktorów, podziwiasz reżyserów, którzy je nakręcili, to jest to konkurs dla Ciebie. Żadne pytanie czy fragment muzyki nie będzie stanowił dla Ciebie tajemnicy.
Prowadzący: Jarosław Sokólski

Fantastyczne kalambury.
Lubisz odgadywać hasła, skomplikowane kalambury, potrafisz narysować tytuł powieści SF na tablicy tak by występujący z Tobą w drużynie koledzy je odgadli, to zapraszamy na nasz konkurs w którym pokarzecie na co Was stać.
Prowadząca: Kama Holewa


Disneyowskie kalambury.
Jeżeli wiesz w jaki sposób zaprezentować swojej drużynie, że właśnie wcielasz się w postać Cuzco bez użycia słów, to jest to konkurs dla Ciebie! Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zabawie. Uwaga! Ze względu na swój charakter jest to konkurs drużynowej pantomimy.
Prowadzący: Joanna Król, Kamil Król

Konkurs, który chadza własnymi drogami.
Koty są ulubieńcami popkultury. Filmy, seriale, animacje, książki – znaleźć je można wszędzie. Jeżeli więc lubisz te tajemnicze i pełne gracji stworzenia, ten konkurs jest dla ciebie. Zasady będą proste – zobacz obrazek i powiedz, jaki zwierzak łaskawie pokazał na nim swój pyszczek oraz podaj tytuł tekstu kultury, z którego pochodzi. Uwaga! Wysokie stężenie puchatych słodkości gwarantowane!
Prowadzący: Wiktor “Howler” Koliński